ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ  ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ (έως 2 Ιουλίου 2020)

Από τις 18 Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως τις 2 Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59 θα μπορούν όσοι επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2020-2021, να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση».

Οι αιτήσεις γίνονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr,συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

Για να δείτε ολόκληρη την εγκύκλιο πατήστε εδώ.

ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021

2.Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων A΄, Β΄ και Γ’ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ.

Ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων σχετικά με την ηλεκτρονική εφαρμογή e-εγγραφές

Πτυχιακές Εξετάσεις πρώην ΤΕΛ-ΤΕΕ & σχολών Ν.580/70

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων των ενδιαφερομένων λήγει την Παρασκευή 15-05-2020. Το πρόγραμμα των εξετάσεων θα ανακοινωθεί προσεχώς.

Λειτουργία σχολείου από 11-05-2020

Επιβεβαίωση της Αίτησης-Δήλωσης για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ 2020.

pdfΤι πρέπει να γνωρίζω για να προστατεύσω τον εαυτό μου και το σχολείο μου

Λίστες ελέγχου για:

pdfα) εκπαιδευτικούς,

pdfβ)γονείς και κηδεμόνες,

pdfγ)μαθητές/τριες

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ :Λίγα Τετραγωνικά Onassis Youth Festival 2019 UT1

menoume sto spiti-

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 27/4/2020)

pdfΥποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικέςεκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2020, για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Υποβολή Αίτησης-Δήλωσης Υποψηφίων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2020

pdfΔιαβίβαση Οδηγιών για Ασύγχρονη εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

pdfΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

2o ΕΠΑΛ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΤΑΞΗ (E-CLASS)

Στον λογαριασμό του σχολείου μας στην Ηλεκτρονική τάξη (e-class) υπάρχουν διαθέσιμα μαθήματα για τους μαθητές/τριες και των τριών τάξεων. Ο κατάλογος των διαθέσιμων μαθημάτων εμπλουτίζεται συνεχώς. Κάποια από τα μαθήματα είναι Ανοιχτά, δηλαδή χωρίς εγγραφή-σύνδεση.
Άλλα Ελεύθερης πρόσβασης με σύνδεση, προϋποθέτουν δηλαδή τη σύνδεση των χρηστών στην ηλεκτρονική τάξη.
Άλλα Κλειστά, απευθυνόμενα σε συγκεκριμένους χρήστες.

Μπορείτε να δείτε να διαθέσιμα μαθήματα επιλέγοντας τον ακόλουθο σύνδεσμο:https://eclass.sch.gr/modules/auth/opencourses.php?fc=124

Καλούμε τους μαθητές να αναζητήσουν τα στοιχεία εγγραφής τους στο Σχολικό Δίκτυο (username, password) ή αν δεν έχουν, να εγγραφούν ώστε να μπορούν να αξιοποιήσουν πλήρως όσα προσφέρονται στην Ηλεκτρονική Τάξη, η οποία αποτελεί ένα εξαιρετικό εργαλείο στην Ασύγχρονη Εκπαιδευτική Διαδικασία.

Η διαδικασία εγγραφής είναι εξαιρετικά απλή. Στη διεύθυνση https://register.sch.gr/students/
ο μαθητής/τρια δίνει στη φόρμα εγγραφής τα στοιχεία του, όπως αυτά αναγράφονται σε έλεγχο προόδου τριμήνου. Σε περίπτωση που δεν γνωρίζει τον Αριθμό Μητρώου, μπορεί να τον αφήσει κενό.

-- Μαθήματα στο eclass --

pdfΜέτρα προστασίας της Δημόσιας Υγείας μέσω πρόληψης κατά της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 σε χώρους εργασίας

pdfΟδηγίες για παραμονή παιδιών και εφήβων στο σπίτι

(στο πλαίσιο της Κοινής Υπουργικής Απόφασης για την πρόληψη της διασποράς του νέου κορωνοϊού SARS-CoV-2 στις σχολικές  μονάδες και την κοινότητα    11 Μαρτίου 2020)

pdfΕγκύκλιος Διαβίβασης Οδηγιών

pdfΔιαβίβαση Πρόσκλησης-Επιλογής-Κατανομής Στρατεύσιμου Προσωπικού (Κατάθεση Δελτίου Απογραφής γεννηθέντων το έτος 2002)

ΠΡΟΣΟΧΗ!

ΚΛΕΙΣΤΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΜΑΡΤΙΟΥ 2020 ΚΑΙ ΓΙΑ 14 ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΜΕΤΡΩΝ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΤΟΥ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΛΟΙΜΩΞΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΡΩΝΟΪΟ 2019-nCoV ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΦΟΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

Αξιολόγηση προσφορών και επιλογή τουριστικού γραφείου για την Εκπαιδευτική Επίσκεψη στα Ιωάννινα

-Μαθητικοί Καλλιτεχνικοί Αγώνες 2020

Έγκριση διοργάνωσης Καλλιτεχνικών Αγώνων για το σχολικό έτος 2019-2020

Προϋποθέσεις Συμμετοχής -Αίτηση

Οριστικός πίνακας κατάταξης υποψηφίων

Προσωρινός πίνακας κατάταξης υποψηφίων

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ!

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ - ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ 2019-2020

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις στη διεύθυνση https://e-mathiteia.minedu.gov.gr από την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου,ώρα 12.00 έως και την Δευτέρα 7 Οκτωβρίου και ώρα 23:59. Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.

Επίδοση Τελικής Βαθμολογίας

Η επίδοση της τελικής βαθμολογίας θα πραγματοποιηθεί Παρασκευή 14 Ιουνίου 2019 από 10:00 έως 12:00. Η εγγραφή των μαθητών θα πραγματοποιηθεί από την 20η έως την 28η Ιουνίου 2019 για την Α’ φάση ηλεκτρονικών εγγραφών.