ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ - ΕΡΓΑ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ Α ΤΑΞΗΣ

New Piskel1  New Piskel2  New Piskel 2  paulos-antonisÏ   santa.khe unnamed

Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατεύσιμων

Αξιολόγηση ποσφορών και επιλογή ταξιωδιτικού γραφείου για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Θεσσαλονίκη

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Θεσσαλονίκη

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για το Μεταλυκειακό Έτος-Τάξης Μαθητείας περιόδου 2018-2019

2η εγκύκλιος προετοιμασίας υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας περιόδου 2018-2019»

Βίντεο   εκπαιδευτικού προγράμματος "Το παιδί, η πόλη και τα μνημεία", στο οποίο και συμμετέχει το  2ο ΕΠΑΛ Φιλαδέλφειας.

Βίντεο -αποτελεσμάτων και έργων μαθητικών καλλιτεχνικών αγώνων.

Yποβολή αιτήσεων στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης της Α’ Φάσης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξης Μαθητείας -αιτήσεις από την 18 Ιουνίου έως την 21 Ιουνίου 2018

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής -Δήλωση Προτίμησης», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019. Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.

-Μαθητικοί Καλλιτεχνικοί Αγώνες 2019

-Έγκριση οργάνωσης και διεξαγωγής Μαθητικών Καλλιτεχνικών Αγώνων για το σχολικό έτος 2018-19

- Αποτελέσματα Καλλιτεχνικού Διαγωνισμού

Πρόσκληση Γονέων και Κηδεμόνων στο Σχολείο

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

O Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου  ΕΠΑΛ Νέας Φιλαδέλφειας καλούμε τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών του Σχολείου μας σε ενημερωτική συνάντηση την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 6 μμ. Στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου.

Θα γίνει ενημέρωση από τον Διευθυντή του Σχολείου σε θέματα που αφορούν:

Απουσίες και δικαιολόγηση απουσιών, Αξιολόγηση μαθητών, Πανελλαδικές εξετάσεις της Γ΄ Λυκείου, συμπεριφορά των μαθητών, οργάνωση εκδρομών και επισκέψεων, ενημέρωση γονέων και προθεσμίες, θέματα υγιεινής και πρόληψης.

Η συμμετοχή σας  θεωρείται απαραίτητη

Σωτήριος Δημόπουλος