Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για το Μεταλυκειακό Έτος-Τάξης Μαθητείας περιόδου 2018-2019

2η εγκύκλιος προετοιμασίας υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας περιόδου 2018-2019»

Βίντεο   εκπαιδευτικού προγράμματος "Το παιδί, η πόλη και τα μνημεία", στο οποίο και συμμετέχει το  2ο ΕΠΑΛ Φιλαδέλφειας.

Βίντεο -αποτελεσμάτων και έργων μαθητικών καλλιτεχνικών αγώνων.

Yποβολή αιτήσεων στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης της Α’ Φάσης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξης Μαθητείας -αιτήσεις από την 18 Ιουνίου έως την 21 Ιουνίου 2018

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής -Δήλωση Προτίμησης», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019. Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.

- Αποτελέσματα Καλλιτεχνικού Διαγωνισμού

Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

Η Διεύθυνση και οι Εκπαιδευτικοί  του 2ου ΕΠΑΛ Νέας Φιλαδέλφειας εύχονται στους μαθητές καλή σχολική χρονιά και τους ενημερώνουν  ότι η τελετή του Αγιασμού θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11-9-2017 στις 10:00 π.μ. Μετά τον Αγιασμό  θα πραγματοποιηθεί η διανομή των σχολικών βιβλίων.