Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής -Δήλωση Προτίμησης», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019. Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.

Παράταση προθεσμίας υποβολής Μηχανογραφικού

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκε  ότι η προθεσμία για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) 2017 παρατείνεται μέχρι και την Τρίτη 18-7-2017. Για την υποστήριξη των υποψηφίων κατά την υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων, όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ θα λειτουργήσουν στις 18-7-2017, ημέρα Τρίτη και ώρες λειτουργίας σχολείων.