ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ - ΕΡΓΑ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ Α ΤΑΞΗΣ

New Piskel1  New Piskel2  New Piskel 2  paulos-antonisÏ   santa.khe unnamed

Πρόσκληση Παρουσίασης Στρατεύσιμων

Αξιολόγηση ποσφορών και επιλογή ταξιωδιτικού γραφείου για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Θεσσαλονίκη

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Θεσσαλονίκη

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για το Μεταλυκειακό Έτος-Τάξης Μαθητείας περιόδου 2018-2019

2η εγκύκλιος προετοιμασίας υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας περιόδου 2018-2019»

Βίντεο   εκπαιδευτικού προγράμματος "Το παιδί, η πόλη και τα μνημεία", στο οποίο και συμμετέχει το  2ο ΕΠΑΛ Φιλαδέλφειας.

Βίντεο -αποτελεσμάτων και έργων μαθητικών καλλιτεχνικών αγώνων.

Yποβολή αιτήσεων στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης της Α’ Φάσης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξης Μαθητείας -αιτήσεις από την 18 Ιουνίου έως την 21 Ιουνίου 2018

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής -Δήλωση Προτίμησης», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019. Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.

-Μαθητικοί Καλλιτεχνικοί Αγώνες 2019

-Έγκριση οργάνωσης και διεξαγωγής Μαθητικών Καλλιτεχνικών Αγώνων για το σχολικό έτος 2018-19

- Αποτελέσματα Καλλιτεχνικού Διαγωνισμού

Εγγραφή Μαθητών με ανεπαρκή φοίτηση το σχ. έτος 2016-17

Οι μαθητές  του σχολείου μας με ανεπαρκή φοίτηση στη Γ΄τάξη του σχολικού έτους 2016-17 που θέλουν να εγγραφούν ξανά στην Γ' Τάξη θα  πρέπει  πρέπει να καταθέσουν (από 26 Ιουνίου έως 14 Ιουλίου 2017 ) σχετική αίτηση, η οποία επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης, στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Α΄Αθήνας (Κηφισίας 16).

Η αίτηση θα πρέπει να αναφέρει:
1. το όνομα του/της μαθητή/τριας
2. το επίθετο του/της μαθητή/τριας
3. το όνομα και το επίθετο του πατέρα
4. το όνομα και το επίθετο της μητέρας
5. το όνομα και το επίθετο του κηδεμόνα
6. την ημερομηνία γέννησης του/της μαθητή/τριας
7. το Δήμο/Δημοτική Ενότητα όπου είναι εγγεγραμμένος/η
8. πλήρη διεύθυνση κατοικίας
9. διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
10. σταθερό τηλέφωνο
11. κινητό τηλέφωνο
12. το σχολείο προέλευσης
13. την ειδικότητα και την τάξη προέλευσης
14. ότι ο/η αιτών/ούσα εμπίπτει στις περιπτώσεις της παράγραφο 3 του άρθρου 4 του Νόμου 4473(Α΄78) και ότι επιθυμεί να εγγραφεί στο ειδικό τμήμα της ειδικότητάς του, κατά το επόμενο σχολικό έτος για την απόκτηση απολυτηρίου και πτυχίου του Ν. 4186/2013.