Εγγραφή Μαθητών με ανεπαρκή φοίτηση το σχ. έτος 2016-17

Οι μαθητές  του σχολείου μας με ανεπαρκή φοίτηση στη Γ΄τάξη του σχολικού έτους 2016-17 που θέλουν να εγγραφούν ξανά στην Γ' Τάξη θα  πρέπει  πρέπει να καταθέσουν (από 26 Ιουνίου έως 14 Ιουλίου 2017 ) σχετική αίτηση, η οποία επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης, στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Α΄Αθήνας (Κηφισίας 16).

Η αίτηση θα πρέπει να αναφέρει:
1. το όνομα του/της μαθητή/τριας
2. το επίθετο του/της μαθητή/τριας
3. το όνομα και το επίθετο του πατέρα
4. το όνομα και το επίθετο της μητέρας
5. το όνομα και το επίθετο του κηδεμόνα
6. την ημερομηνία γέννησης του/της μαθητή/τριας
7. το Δήμο/Δημοτική Ενότητα όπου είναι εγγεγραμμένος/η
8. πλήρη διεύθυνση κατοικίας
9. διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
10. σταθερό τηλέφωνο
11. κινητό τηλέφωνο
12. το σχολείο προέλευσης
13. την ειδικότητα και την τάξη προέλευσης
14. ότι ο/η αιτών/ούσα εμπίπτει στις περιπτώσεις της παράγραφο 3 του άρθρου 4 του Νόμου 4473(Α΄78) και ότι επιθυμεί να εγγραφεί στο ειδικό τμήμα της ειδικότητάς του, κατά το επόμενο σχολικό έτος για την απόκτηση απολυτηρίου και πτυχίου του Ν. 4186/2013.