Βίντεο   εκπαιδευτικού προγράμματος "Το παιδί, η πόλη και τα μνημεία", στο οποίο και συμμετέχει το  2ο ΕΠΑΛ Φιλαδέλφειας.

Βίντεο -αποτελεσμάτων και έργων μαθητικών καλλιτεχνικών αγώνων.

Yποβολή αιτήσεων στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης της Α’ Φάσης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξης Μαθητείας -αιτήσεις από την 18 Ιουνίου έως την 21 Ιουνίου 2018

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής -Δήλωση Προτίμησης», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019. Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.

- Αποτελέσματα Καλλιτεχνικού Διαγωνισμού

Επείγουσα ενημέρωση για εγγραφές-μεταγραφές στα ΕΠΑΛ

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ για το σχολικό έτος 2017-2018, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Δήλωση Προτίμησης για τα ΕΠΑ.Λ.», μέσω της εφαρμογής e-epal στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-epal.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 19η Ιουνίου έως την 23η Ιουνίου 2017. Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/τριών την ηλεκτρονική δήλωση προτίμησης καταθέτουν οι κηδεμόνες τους.Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.