Βίντεο   εκπαιδευτικού προγράμματος "Το παιδί, η πόλη και τα μνημεία", στο οποίο και συμμετέχει το  2ο ΕΠΑΛ Φιλαδέλφειας.

Βίντεο -αποτελεσμάτων και έργων μαθητικών καλλιτεχνικών αγώνων.

Yποβολή αιτήσεων στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης της Α’ Φάσης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξης Μαθητείας -αιτήσεις από την 18 Ιουνίου έως την 21 Ιουνίου 2018

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής -Δήλωση Προτίμησης», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019. Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.

- Αποτελέσματα Καλλιτεχνικού Διαγωνισμού

Οριστικός Πίνακας Κατάταξης Υποψηφίων Μαθητευομένων

Ανακοινώθηκε ο οριστικός πίνακας κατάταξης υποψηφίων Μαθητευομένων Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας. Για να  δείτε τα ονόματα πατήστε εδώ.

Όλοι οι επιτυχόντες παρακαλούνται να προσέλθουν αύριο Παρασκευή 10 Μαρτίου 2017 στο σχολείο για να πραγματοποιήσουν την εγγραφή τους. Όλοι οι επιτυχόντες πρέπει να φροντίσουν να έχουν μαζί τους φωτοτυπία της πρώτης σελίδας βιβλιαρίου τραπέζης με πρώτο Δικαιούχο τον ενδιαφερόμενο.