Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι την πρώτη ημέρα έναρξης των μαθημάτων, Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020, οι μαθητές /τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15 σύμφωνα με την αρ. πρωτ. 119797/Δ2/11-09-2020 εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. Αφού γίνει ενημέρωση για   θέματα προστασίας από τον COVID 19 και διανομή των βιβλίων θα ακολουθήσει η τέλεση του αγιασμού στις 12.00. Παρακαλούνται οι μαθητές κατά την προσέλευσή τους να φορούν προστατευτική μάσκα.

Σας ευχόμαστε Καλή Σχολική Χρονιά με Υγεία!

Υποβολή ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σε ποσοστό 5% επιπλέον των θέσεων εισακτέων, έτους 2020

Πτυχιακές Εξετάσεις πρώην ΤΕΛ-ΤΕΕ & σχολών Ν.580/70

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων των ενδιαφερομένων λήγει την Τετάρτη 09-09-2020. Το πρόγραμμα των εξετάσεων θα ανακοινωθεί προσεχώς.

Ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφών-ανανεώσεων εγγραφών-μετεγγραφών περιόδου Σεπτεμβρίου 2020

Η Γ΄ φάση ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής για το σχολικό έτος 2020-2021 διεξάγεται από την Πέμπτη 27 Αυγούστου 2020 και ώρα 09.00 έως και την Τετάρτη 02 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 23.59.Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.

Οι αιτήσεις γίνονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr,συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

Για να δείτε ολόκληρη την εγκύκλιο πατήστε εδώ.

ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021

Το νέο σχολικό έτος θα λειτουργήσουν στο σχολείο μας  οι παρακάτω τομείς και ειδικότητες:

Τομέας Υγείας - Πρόνοιας-Ευεξίας

1.Βοηθός Νοσηλευτή,

2.Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων

Τομέας Εφαρμοσμένων Τεχνών

1.Γραφικών Τεχνών

Τομέας Οικονομίας και Διοίκησης

1.Υπάλληλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών

2.Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων A΄, Β΄ και Γ’ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ.

pdfΤι πρέπει να γνωρίζω για να προστατεύσω τον εαυτό μου και το σχολείο μου

Λίστες ελέγχου για:

pdfα) εκπαιδευτικούς,

pdfβ)γονείς και κηδεμόνες,

pdfγ)μαθητές/τριες

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ :Λίγα Τετραγωνικά Onassis Youth Festival 2019 UT1

menoume sto spiti-

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 27/4/2020)

pdfΥποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικέςεκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2020, για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Υποβολή Αίτησης-Δήλωσης Υποψηφίων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2020

pdfΔιαβίβαση Οδηγιών για Ασύγχρονη εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

pdfΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

2o ΕΠΑΛ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΤΑΞΗ (E-CLASS)

Στον λογαριασμό του σχολείου μας στην Ηλεκτρονική τάξη (e-class) υπάρχουν διαθέσιμα μαθήματα για τους μαθητές/τριες και των τριών τάξεων. Ο κατάλογος των διαθέσιμων μαθημάτων εμπλουτίζεται συνεχώς. Κάποια από τα μαθήματα είναι Ανοιχτά, δηλαδή χωρίς εγγραφή-σύνδεση.
Άλλα Ελεύθερης πρόσβασης με σύνδεση, προϋποθέτουν δηλαδή τη σύνδεση των χρηστών στην ηλεκτρονική τάξη.
Άλλα Κλειστά, απευθυνόμενα σε συγκεκριμένους χρήστες.

Μπορείτε να δείτε να διαθέσιμα μαθήματα επιλέγοντας τον ακόλουθο σύνδεσμο:https://eclass.sch.gr/modules/auth/opencourses.php?fc=124

Καλούμε τους μαθητές να αναζητήσουν τα στοιχεία εγγραφής τους στο Σχολικό Δίκτυο (username, password) ή αν δεν έχουν, να εγγραφούν ώστε να μπορούν να αξιοποιήσουν πλήρως όσα προσφέρονται στην Ηλεκτρονική Τάξη, η οποία αποτελεί ένα εξαιρετικό εργαλείο στην Ασύγχρονη Εκπαιδευτική Διαδικασία.

Η διαδικασία εγγραφής είναι εξαιρετικά απλή. Στη διεύθυνση https://register.sch.gr/students/
ο μαθητής/τρια δίνει στη φόρμα εγγραφής τα στοιχεία του, όπως αυτά αναγράφονται σε έλεγχο προόδου τριμήνου. Σε περίπτωση που δεν γνωρίζει τον Αριθμό Μητρώου, μπορεί να τον αφήσει κενό.

-- Μαθήματα στο eclass --

pdfΜέτρα προστασίας της Δημόσιας Υγείας μέσω πρόληψης κατά της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 σε χώρους εργασίας

pdfΟδηγίες για παραμονή παιδιών και εφήβων στο σπίτι

(στο πλαίσιο της Κοινής Υπουργικής Απόφασης για την πρόληψη της διασποράς του νέου κορωνοϊού SARS-CoV-2 στις σχολικές  μονάδες και την κοινότητα    11 Μαρτίου 2020)

pdfΕγκύκλιος Διαβίβασης Οδηγιών

ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΛΟΙΜΩΞΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΡΩΝΟΪΟ 2019-nCoV ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΦΟΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

-Μαθητικοί Καλλιτεχνικοί Αγώνες 2020

Έγκριση διοργάνωσης Καλλιτεχνικών Αγώνων για το σχολικό έτος 2019-2020

Προϋποθέσεις Συμμετοχής -Αίτηση

Οριστικός πίνακας κατάταξης υποψηφίων

Προσωρινός πίνακας κατάταξης υποψηφίων

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ!

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ - ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ 2019-2020

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις στη διεύθυνση https://e-mathiteia.minedu.gov.gr από την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου,ώρα 12.00 έως και την Δευτέρα 7 Οκτωβρίου και ώρα 23:59. Για περισσότερες πληροφορίες πιέστε εδώ.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

ΓΙΑΤΙ ΕΠΑ.Λ.;

Πώς θα σου φαινόταν να τελειώσεις ένα σχολείο με απολυτήριο ισότιμο με το Γενικό Λύκειο και συγχρόνως με πτυχίο της Ειδικότητας που έχεις επιλέξει και μάλιστα επιπέδου 4, αναγνωρισμένο απο την Ευρωπαϊκή Ένωση με αντίστοιχα επαγγελματικά δικαιώματα; Με λίγα λόγια πηγαίνεις στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση ή στην εργασία ή και στα δύο; Αυτό είναι το ΕΠΑ.Λ.!!